Drzwi i Okna

Sonarol Sp.j. Najda łączy tradycję i jakość z innowacyjnością, oferując szeroką gamę wyrobów z branży budowlanej i rolniczej. Produkty spółki oferowane są przez partnerów handlowych na terenie Polski i coraz częściej można je spotkać w innych europejskich krajach.W roku 2003 wykupiono zakład produkcji styropianu w Jeziorku k. Łomży, który wyposażono w nowoczesne, wysokowydajne urządzania własnej konstrukcji m.in. do spieniania, formowania, cięcia, frezowania i pakowania styropianu. W krótkim czasie SONAROL stał się wiodącym producentem płyt styropianowych na terenie Polski północno-wschodniej.W roku 2008 zakład produkcji okien został w pełni zautomatyzowany. Napisano autorski program komputerowy wspierający cały proces produkcji. Oprogramowanie objęło wszystkie etapy produkcji, począwszy od składania zamówień poprzez optymalizację produkcji, sterowanie maszynami, transport, skończywszy na wystawianiu faktur za gotowe wyroby. Takie zastosowanie pozwoliło wyeliminować w dużej mierze błędy ludzkie.W 2010 roku rozbudowano zakład produkcji okien o nową halę o powierzchni blisko 6000 m2 . Tak duża inwestycja pozwoliła firmie podwoić moce produkcyjne do poziomu około 2000 okien na dobę.W grudniu 2012 roku uruchomiono dział ekstruzji, gdzie tłoczone są profile PVC do produkcji okien i drzwi. Dzięki temu spółka dołączyła do elitarnego grona firm produkujących na własnych systemach profili oraz potwierdziła swoją coraz silniejszą pozycję na rynku.W kwietniu 2013 roku zakupiono fabrykę styropianu w Miłomłynie. Inwestycja ta pozwoliła firmie na poszerzenie obszaru dystrybucji o teren Polski północnej i centralnej. Drugi zakład produkcyjny to korzyści zarówno dla klientów (jeszcze krótsze terminy realizacji zamówień) oraz dla firmy (obniżenie kosztów logistyki).
Rosnące zainteresowanie klientów na stolarkę otworową zobligowano firmę w 2015 roku do kolejnej rozbudowy hali produkcyjnej stolarki okiennej PVC i aluminium o 3000 m2.Ciągły dynamiczny rozwój firmy oraz silna pozycja rynkowa to nie tylko zasługa nowoczesnych linii produkcyjnych, ale przede wszystkim wykwalifikowanej i stałej kadry pracowniczej, która dba o to aby klient został profesjonalnie obsłużony. Ponadto, własna baza logistyczna daje gwarancję niezawodności i punktualności dostaw.

http://sonarol.pl

Firma Dre powstała w 1991 jako prywatna spółka z polskim kapitałem. Siedziba i zakład produkcyjny znajdują się w Gronowie Górnym. Przeszło dwudziestoletnie doświadczenie w produkcji stolarki okiennej oraz szeroka gama produktów, przyniosły firmie niezachwianą pozycję lidera na rynku polskim. Bogata oferta producenta dostępna jest na terenie całej Polski, w licznych punktach sprzedaży. W trosce o wygodę swoich klientów firma uruchomiła na swojej stronie internetowej katalog online.Firma Dre dzięki wieloletniemu doświadczeniu niejednokrotnie została nagrodzona i wyróżniona za jakość swych wyrobów. Dre jest posiadaczem certyfikatu „System Zarządzania Jakością”, uzyskanego zgodnie z wymaganiami normy ISO 9001, gwarantującego najwyższą dbałość o szczegóły i spełniającego najbardziej rygorystyczne standardy jakości. Drzwi wewnątrzlokalowe systemu DRE zyskały Aprobatę Techniczną ITB AT-15-6243/2008. Producent oferuje szeroką gamę towarów i udostępnia do dyspozycji klientów rozbudowaną sieć sprzedaży na terenie całego kraju.

https://www.dre.pl

Firma CLASSEN powstała w 1963 roku w miejscowości Kaisersesch w Niemczech, gdzie do dzisiaj znajduje się jej główna centrala i jeden z zakładów produkcyjnych. Drugi zakład zlokalizowany jest w mieście Baruth. Na polskim rynku firma zaistniała w 1990 roku jako spółka Gorex Sp. z o.o., która w 1996 roku przekształciła się w CLASSEN-POL S.A.Od 2005 roku firma posiada własny zakład produkcyjny w Zwonowicach k. Rybnika (woj. śląskie). Dzięki tej inwestycji pracę znalazło ponad 500 osób. Linie produkcyjne i przestrzenie magazynowe zajmują powierzchnię blisko 46 000 m2. W fabryce wytwarzane są drzwi wewnętrzne, listwy przypodłogowe oraz meble kuchenne. Polska siedziba firmy odpowiada za obsługę środkowo-wschodniego rynku europejskiego.
Obecnie firmę tworzą trzy spółki:
Classen-Pol S.A– producent skrzydeł drzwiowych,ościeżnic, mebli kuchennych i listew przypodłogowych
Classen Floor Systems Sp. z o.o. – dystrybutor paneli podłogowych marki Classen i akcesoriów
RuckZuck.biz Sp. z o.o. – dystrybutor podłóg i drzwi oraz operator franczyzowej sieci sklepów www.ruckzuck.pl

https://classen.pl/